Skip Navigation

Fiyat:  TL 249.00
249.00
Miktar:
FCT Cihazı & GSM Terminali

Digicom Analog FCT

İtalya menşeili Digicom firması tarafından üretilmekte olan Digicom Analog FCT, 1 GSM kanalı ve 1 FXS bağlantısı içerir.
Telefon santralinin dış hat portuna bağlanarak kurumsal haberleşmede GSM tarifelerinin getirdiği avantajları işletmelere sunan Digicom Analog FCT, ülkemizde yaygın olarak kullanılan tüm marka ve model telefon santralleri ile tam uyumlu olarak çalışmaktadır.
Digicom Analog FCT, sahip olduğu özelliklerle kullanıcıların tüm beklentilerini karşılayabilen kompakt bir üründür:

- Tüm santraller ile uyumlu
- Polarity Reversal desteği
- Farklı yönlere dakika sayma
- Şehir içi aramalarda otomatik alan kodu ekleme
- CLIP - Arayan numaranın gösterilmesi
- Kullanıma hazır, Tak-Çalıştır ürün
- Gelen ve giden ses seviyelerinin ayrı ayrı ayarlanabilmesi
- GSM şebeke hizmetlerini kullandırır.

Tüm santraller ile tam uyum


Telefon santralinin dış hat portuna bağlanarak kurumsal haberleşmede GSM tarifelerinin getirdiği avantajları işletmelere sunan Digicom Analog FCT, ülkemizde yaygın olarak kullanılan tüm marka ve model telefon santralleri ile tam uyumlu olarak çalışmaktadır.
İstenildiğinde doğrudan bir telefon setine bağlanarak, karasal hatların bulunmadığı yerlerde telefon iletişimi de sağlayabilir

Polarity Reversal desteği


Telefon santralleri analog dış hatlarında bir görüşmenin başlangıç veya sonlanmasını polarity reversal adlı bir prosedür ile algılayabilirler.
Polarity reversal görüşme sırasındaki hattın kutuplarının değiştirilmesidir. Bu hatta bağlı olan bir donanım (telefon santrali) bu değişikliği algılayabilir.
Digicom Analog FCT de polarity reversal desteği sayesinde görüşmenin başlangıç ve bitimini telefon santraline hatasız olarak bildirebilir. Bu şekilde hattın takılı kalması gibi sorunlar yaşanmaz.

Farklı yönlere dakika sayma


Digicom Analog FCT' lerdeki dakika sayma özelliği GSM operatörlerinin uygulamakta olduğu tarife ve ücretlendirme modelleri ile tam uyum sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.
GSM operatörlerinin günümüzde uyguladığı birçok tarife modelinde, kullanıcı, sabit bir ücret karşılığında, hem GSM hem de sabit hatlar yönünde yapacağı aramalar için belli limitlerde ücretsiz görüşme paketleri almaktadır. Digicom Analog FCT, dakika sayma özelliği sayesinde her iki yöne yapılan aramaların kontrolünü sağlayarak paket dahilindeki görüşme limiti tükendiğinde kullanıcıyı özel bir uyarı tonu ile bilgilendirmektedir. Böylelikle kullanıcı, bedava görüşme dakikalarını daha verimli kullanabilmektedir.

GSM operatörlerinin belli bir ücret karşılığında kullanıcıya tanımlamış olduğu görüşme limitleri GSM ve sabit yönlere yapılan aramalar için farklılık göstermektedirler. Bu nedenle her 2 yöne tanımlanmış olan ücretsiz görüşme limitinin aşılıp aşılmadığının farklı sayaçlar tarafından kontrol edilmesi gerekmektedir.

Örneğin ; GSM yönlerine doğru aylık 500 dakika, sabit hatlar yönüne doğru ise aylık 120 dakika ücretsiz görüşme sunan paketlerde, her iki yöne yapılan aramaların ayrı ayrı kontrolü gerekmektedir. Bu nedenle sayaç 1 GSM aramalarının aylık 500 dakika içerisinde kalmasını kontrol ederken, sayaç 2 sabit hatlar yönüne yapılan aramaların 120 dakika içerisinde kalmasını kontrol etmektedir.

Görüşme limitleri sona erdiğinde ise;
Sayaçlardan herhangi biri belirlenen limite ulaştığında Digicom Analog FCT, iki seçenek sunar:

1. Limiti dolan prefikslerle fatura kesim tarihi gelene kadar başka arama yapılmasına izin verilmez. Önce özel bir uyarı tonu ile kullanıcıyı uyarılır, ardından da meşgul tonu ile çağrının yapılmasını engellenir.

2. Limit aşımından sonra da arama yapılmasına izin veriyor ancak her aramadan önce özel bir uyarı tonu ile o ay için dakika limitinin dolmuş olduğunu kullanıcıya bildirilir.
Her iki durumda da kullanıcılar paket aşımı gerçekleştiğinden haberdar olabilirler.
Cihaza faturalama dönemleri nasıl tanımlanıyor? Ücretsiz görüşme paketlerinin tanımlandığı tarih aralığı nasıl algılanıyor?

Dakika sayma işlevi 1 aylık faturalama dönemleri içerisinde çalışır. Fatura kesim tarihi, dönemlerin başlangıç ve bitişini belirler. Örneğin fatura kesim tarihini her ayın 23'ü olarak belirlediğinizde dakika sayımı ayın 23' ünde başlayacak ve izleyen ayın 23' ü gelene kadar devam edecektir. Yeni faturalama dönemi başladığında sayaçlar otomatik olarak yeniden başlatılacaktır.
Digicom Analog FCT'ler GSM şebekesinden tarih ve saat bilgisini okuyabilmektedirler. GSM şebekesinde tarih ve saat bilgisi bulunmuyorsa cihazın dönemleri doğru algılayabilmesi için bu bilgileri cihaza kaydetmek gerekmektedir.

Şehir içi aramalarda otomatik alan kodu ekleme


FCT'ler sabit hat yönünde aramalar için de kullanıldığında görüşmeler GSM şebekesine iletileceğinden şehir içi aramaların Alan Kodu + Numara şeklinde 11 haneli olarak tuşlanması gerekmektedir.

Digicom Analog FCT, kullanıcıların alışkanlıklarını değiştirmesine gerek kalmadan şehir içi aramaları her zaman olduğu gibi yine 7 haneli olarak tuşlamasına olanak tanır.
Otomatik alan kodu ekleme özelliği cihazın ilk kurulumu sırasında cihaza kullanıldığı ilin alan kodunun tanıtılması ile etkinleştirilir.
Bu ayarlama cihaza bağlanacak bir telefon setinden tuşlama ile kolayca yapılabilmektedir.

CLIP - Arayan numaranın gösterilmesi


Digicom Analog FCT, dışarıdan gelen aramalarda arayan numarayı gösterme özelliği olan donanımlarla (telefon seti veya telefon santrali) kullanıldığında arayan numaranın gösterilmesine olanak tanır.

Kullanıma hazır, Tak-Çalıştır ürün


Digicom Analog FCT'ler kutudan çıkarıldığında hemen kullanıma hazır durumdadırlar. SIM kart takılması, anten ve adaptör bağlantısı yapılarak saniyeler içinde arama yapmaya hazır hale getirilebilirler.
Digicom Analog FCT cihazları kutu içerikleri ile hızlı montaj imkanı ve hemen kullanım avantajı sağlarlar.

Kutu içerisinde;


- Digicom Analog FCT
- Telefon santrali bağlantısı için 1,5 metre kablo
- 1 adet anten (3 metre kablolu mıknatıs tabanlı anten)
- Elektrik adaptörü
- Kullanım kılavuzu bulunmaktadır.

Gelen ve giden ses seviye ayarı


Digicom Analog FCT'ler görüşme sırasında gelen ve giden seslerin ayrı ayrı ayarlanmasına olanak tanır. Bu sayede kullanıcıların alışık oldukları konforlu ses seviyesi sunulmaktadır.

GSM Şebeke hizmetleri


Digicom Analog FCT GSM operatörü tarafndan desteklenmesi halinde Çağrı Bekletme, Yönlendirme, Konferans Görüşme ve Arama Aktarma hizmetlerinin de kullanımına olanak tanır.

Paket içeriği


- Digicom 2G GSM Ağ Geçidi Cihazı
- Elektrik adaptörü (Giriş: 100- 240V AC / 50-60Hz / 0,5A, Çıkış: 12 V DC / 1A)
- GSM Anteni 3 metre kablolu
- Telefon kablosu 1,5 metre
- Kullanma Kılavuzu

Teknik Özellikler


- GSM modülü : GSM/GPRS Dual- Band 900/1800MHz
- FXS Ses arayüzü
- Off hook empedansı : 600ohm
- On hook hat voltajı: 48 Volt
- Of hook hat akımı 25mA
- Arama tipi DTMF
- Ring voltajı 38VAC rms- REN:3
- Ses Araması
- Çalışma sıcaklığı : 0°C , +45°C arası
- LED uyarı lambaları
- CE işaretli ve RoHS uyumlu

Fiziksel Özellikler


- 2 adet RJ11 konektör ses için
- SIM kart yuvası (1,8V 3V uyumlu)
- Harici GSM anteni için dişi SMA konektörü
- Boyutlar : 115 x 80 x 45 mm

« Geri